Základní škola Praha – Kolovraty

24 Únor

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

Upozorňujeme rodiče, že s účinností od 25. 2. 2021 je nutné dodržovat mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví týkající se nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve vnitřních prostorech staveb. Plné znění tohoto opatření naleznete ZDE. Pro naše žáky z tohoto nařízení vyplývá nutnost mít zakryté dýchací cesty respirátorem nebo obdobným prostředkem (vždy bez výdechového ventilu) naplňujícím minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo zdravotnickou obličejovou maskou nebo obdobným prostředkem naplňujícím minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC. Není tedy nadále přípustné nosit textilní roušku.