Základní škola Praha – Kolovraty

Vedoucí školního klubu: Lucie Marinčičová, email: lmarincicova@zskolovraty.cz

Od března nabízí ŠK svým členům 3 nové kroužky:

Každé pondělí v čase 14:30 -16:00 hod. JAK POZNAT ŽIVOT PŘEDKŮ? Chcete znát příběh svého rodu? Kde žili vaši předci? Čím se živili? Zjistit, jak se sestavuje rodokmen a co vše je k tomu potřeba? Toto a spoustu dalších zajímavostí se dozvíte právě v rámci tohoto kroužku.

Každý čtvrtek v čase 14:00 – 16:00 hod. INTERPRETACE FILMU. Máš rád filmy a nebaví tě na ně jenom koukat? Chtěl by ses jim podívat na zoubek a pochopit, proč na nás jejich světy působí, tak jak působí? Jakou v nich mají roli monstra, roboti, akční hrdinové, rebelové a mnozí další? Pak jsi na správné adrese! V kroužku interpretace filmu se na to spolu zaměříme.

Každý pátek v čase 14:00 – 16:00 hod. PROGRAMOVÁNÍ STAVEBNICE MICROBIT. Programování nemusí být žádná nuda, ale pěkná zábava. Naprogramuj alarm ke dveřím proti nečekaným vetřelcům, vytvoř si digitální animaci pomocí pomeranče, zjisti si, jestli si čistíš jako správný frajer dostatečně zuby. Kde? Na kroužku programování stavebnice Micro:bit!

NA VŠECHNY KROUŽKY SE LZE HLÁSIT I V PRŮBĚHU ŠKOLNÍHO ROKU.

Přihláška do školního klubu.

Od dubna nabídne školní klub další 2 kroužky (konkrétní termíny budou upřesněny):

TURISTICKÝ KROUŽEK – alternativa ke zrychlenému světu moderních technologií. Děti získají respekt k přírodě, naučí se novým dovednostem, které se jim mohou hodit kdekoliv a kdykoliv. Součástí kroužku budou i jednodenní výlety (v rámci víkendu) s programem.

VAŘENÍ U BOUDŮ – bude upřesněno

Poptávka – dětské knihy, společenské hry, deskové hry

Máte doma knihy, společenské a deskové hry, které již nevyužijete? Darujte je do školného klubu při naší základní škole a udělejte tím radost dětem, které klub navštěvují ve svém volném čase. Knihy nebo hry můžete darovat přímo v Komunitním centru Na Půdě:

PO, ÚT, PÁ 13:00 – 16:00 hod. v rámci školního klubu anebo v rámci ChillZone 16:00 – 18:00 hod.

ČT 13:00 – 15:30 hod. v rámci školního klubu

Obecné informace:

Školní klub je určen žákům 5. -9. ročníků, jejichž zákonní zástupci vyplní přihlášku. Činnost školního klubu bude probíhat dle druhu zájmové činnosti v budově Do Hlinek, v budově Komunitního centra, V budově Mírová a venku.

Úplata za školní klub:

100,- Kč měsíčně bez ohledu na frekvenci docházky žáka a počtu kroužků, které bude v rámci školního klubu navštěvovat.

Platební údaje:

• č. ú. 292297319/0800
  • var. symbol – unikátní kód
  • do sdělení pro příjemce uvádějte třídu, jméno a příjmení dítěte

Činnosti školního klubu

Činnost klubu je orientována tak, aby uspokojila potřeby a zájmy žáků jak po stránce odpočinku, zábavy, sportovního vyžití, tak po stránce vzdělávání, či přípravy na vyučování. Doplňujeme a rozvíjíme s nimi poznatky z vyučování a jsme nápomocni při plnění domácích úkolů, úzce spolupracujeme s třídními učiteli. Snažíme se o výchovu k odpovědnosti, k sebepoznání, vedeme žáky ke spolupráci ve skupině a posilujeme komunikační dovednosti.

Co členy klubu čeká?
Společenské či sportovní hry, kreativní činnosti, prima povídání a plno další zábavy. Aktivity jsou samozřejmě dobrovolné. Někdo si bude chtít v klubu jen odpočinout a relaxovat, někdo si přijde zahrát hry, někdo si bude chtít v klubu plnit úkoly do školy či jen popovídat s kamarády.

Přihláška na kroužky

Školní klub zahajuje svoji činnost od pondělí 13.11.2023. Během listopadu zveřejníme zájmové útvary. které budou v rámci školního klubu probíhat. V listopadu je školní klub bez úhrady, platba proběhne až za prosinec.