Základní škola Praha – Kolovraty

Třídní učitelka: Ing. Lucie Nejedlá

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Vážení rodiče!

 

Třídní učitelka 9.B – Ing. Lucie Nejedlá

Kontakt: lnejedla@zskolovraty.cz, tel. kontakt na mobil již všichni obdrželi

Asistent  9.B – Jaroslava Fialová

Kontakt: jfialova@zskolovraty.cz

ORGANIZACE PRVNÍHO ŠKOLNÍHO TÝDNE 4.9.2023 – 8.9.2023:

PO 4.9. – sraz všech žáků 9.B u školní jídelny Mírová v 7:45 hod. (viz mail zasílaný minulý týden všem rodičům). Společně doprovodíme naše nové prvňáčky do budovy Albína. Zde ukončení v 8:45 hod. a rozchod.

ÚT 5.9. – 8 – 12:35 hod. – třídnické práce a Třídnická hodina. Nutné s sebou již přezůvky a psací potřeby, nůžky, lepidlo na papír !!!

od 17:00 hod v učebně 9.B (přízemí nová budova Dřevostavba) úvodní Třídní schůzka (dobrov. příspěvěk Klubko, organizace a akce ŠR 2023/2024, aktualizace údajů žáků, seznámení s novým Řádem školy a Koncepcí domácí přípravy atd.).

ST , ČT, PÁ – 8 – 12:35 hod. Již se vyučuje dle nového rozvrhu do 12:35 hod.

S pozdravem LN

 

  Dále doporučujeme všem zaregistrovat se do programu „Poznej povolání“  – viz dnes-tj. 28.8.2023 zaslaný informační mail

  s propozicemi k registraci. Pro jistotu ještě vám zasílaný text níže přikládám.

Děkujeme,zdravíme a těšíme se na vaše ratolesti a na setkání s vámi všemi. Hezký zbytek léta a hlavně pozdravy našim deváťákům. LN+JF

    Zasílaný text projekt Poznej povolání :

Vážení rodiče,

dovolujeme si oznámit Vám, že naše škola se stala oficiální partnerskou školou projektu Poznej Povolání.

Jde o odpolední online webinář určený pro žáky středních škol a 2. stupně základních škol. V následujícím školním roce 2023/24 bude probíhat vůbec poprvé – primárně je určen pro žáky škol v Praze a Středočeském kraji.

Podrobnosti o projektu včetně detailních harmonogramů naleznete na webových stránkách www.poznejpovolani.cz.

Cílem webináře je pomoci žákům ve výběru budoucího oboru, střední či vysoké školy a budoucí profese, otevřít nové obzory, motivovat k dalšímu studiu a přípravě na povolání a usnadnit budoucí vstup na pracovní trh.

Webinář se skládá z jednotlivých online prezentací/setkání, během kterých budou mít žáci možnost každý týden poznat nového zaměstnavatele či zaměstnance ze svého regionu napříč různými obory a odvětvími, obsah jejich pracovní činnosti, osobní příběhy, hodnocení, doporučení apod.

Do projektu se zapojila i řada významných osobností např. z oblasti lékařství, vědy i podnikání, mezi prezentujícími je možné nalézt TOP zaměstnavatele v regionu, profesní asociace, výzkumné ústavy, státní instituce i osoby pracující na volné noze apod.

K webináři je možné se připojovat z jakéhokoliv zařízení s přístupem k internetu přes aplikaci Zoom, kterou je možné instalovat do osobního počítače, notebooku, telefonu či tabletu a zahrnuje možnost interakce a pokládání písemných a hlasových dotazů.

Žáci naší školy mají ve webináři garantované volné místo a mohou se do něj registrovat se zvýhodněným registračním poplatkem 250 Kč / školní rok (zahrnujícím přístup k 36 živým prezentacím probíhajícím každé pondělí/středu, možné bude rovněž sledování ze záznamu).

Prezentace začínají již v prvním týdnu nového školního roku, tedy 4. září (pondělní webinář) a 6. září (středeční webinář), v případě zájmu tedy doporučujeme přihlásit se do 3. září.

Registrace do webináře je možná na stránce www.poznejpovolani.cz v sekci Přihlášení – pro zvýhodněný registrační poplatek je třeba v příslušné kolonce registračního formuláře vybrat možnost „partnerská škola“ a název naší školy.

 

Doufáme, že žákům bude webinář k užitku a pomůže jim zorientovat se v dnešním dynamicky měnícím se profesním světě a učinit co nejlepší rozhodnutí o své budoucnosti.

Srdečně,  Ing. Lucie Nejedlá

                            

 

 

===========================================================================

ROZVRH 9.B PLATNÝ PRO ŠR 2023/2024 – najdete na webu školy – vpravo – Rozvrhy

 


Aplikace Google Classroom:

Konzultační místnost  naší třídy = Pokec borců: https://meet.google.com/lookup/eedcehnznd