Základní škola Praha – Kolovraty

27 Září

Logická olympiáda – registrace do 30.9.2013

Vážení rodiče,

využijte nabídky Dětské Mensy ČR a přihlaste své dítě do soutěže „Logická olympiáda“.

Mensa ČR dlouhodobě spolupracuje se školami při rozvoji intelektového nadání žáků a Logická olympiáda je dalším ze způsobů, jak nadání pomoci rozpoznat a vzbudit zájem o rozvoj individuálních vloh dětí a mládeže.

Logická olympiáda přináší zábavnou formou aktivity, na které ve školních osnovách mnohdy nezbývá místo. Všechny soutěžní úlohy jsou založeny na obecných principech a pro jejich řešení není třeba žádných speciálních znalostí. Lze tedy říci, že pro jejich řešení je potřeba pouze „zdravý rozum“. Nejedná se tedy o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Registrace do Logické olympiády 2013 je zahájena a bude ukončena 30. září 2013.

Podmínky registrace žáků a další informace k soutěži naleznete ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *