Základní škola Praha – Kolovraty

8 Duben

Lákání dítěte do auta

Vážení rodiče, dnes nás policie informovala o události, která se odehrála v neděli v podvečer u dětského hřiště v Kolovratech. Prosím věnujte pozornost níže uvedeným skutečnostem a poučte své děti.

Informace od PČR:

Muž, běloch, hnědé vlasy, modré oči, oholený. V černém autě a v černém oblečení, typ vozidla bohužel nevíme.  Pod legendou maminky dítěte v nemocnici lákal dne 7.4.2019 v podvečerních hodinách chlapce do svého vozu, že jej za maminkou odveze a že má v autě i bonbony, které mu dá. Žádám Vás tímto o seznámení hlavně dětí nižších ročníků, aby si dávaly pozor při odchodu ze školy a i při hraní na veřejných hřištích. V případě, že budou takovýmto mužem kontaktovány, aby utekly za nejbližší důvěryhodnou dospělou osobu a požádaly o zavolání policie na místo. V žádném případě do vozidla nenastupovat a s mužem nekomunikovat. Kdyby si náhodou všimly značky a typu vozidla, bude to velké plus.