Základní škola Praha – Kolovraty

24 Březen

Pozor – důležité upozornění pro rodiče

Vážení rodiče,

vzhledem k opakujícím se případům „lákání“ dětí do auta cizím mužem (nový případ na Říčansku), Vás žádáme o maximální obezřetnost. Minimalizujte pohyb Vašeho dítěte po Kolovratech bez dozoru (před vyučováním, po vyučování, po obědě, po družině, při cestě na kroužky), pokud to je možné, nepouštějte nikam dítě samotné.

V případě jakýchkoliv podezření ihned volejte 158 nebo 156.

Ve škole jsou děti opakovaně poučovány, navažte tedy na nás:

Opakujte dětem, aby se vyhýbaly rizikovým terénům a vysvětlete jim, jak si říct o pomoc kolemjdoucím (nejlépe mamince s kočárkem, či nespěchajícím seniorům). Zejména pak by děti měly:
– vyhýbat se opuštěným a nebezpečným místům
(ulice, kde nechodí mnoho lidí, lesní stezky…)
– do školy a ze školy chodit bezpečnou cestou, i když je delší
– nikdy nenastupovat k cizí osobě do auta

Nastavte si s dětmi jasná pravidla příchodů a odchodů. Dohoda by měla být o tom kam jdu, s kým jdu a kdy se vrátím. Pokud se někde zdržím, dám domů vědět! V případě, že dítě nedoprovázíte, sledujte čas, kdy má přijít domů nebo do školy, ke kamarádovi, na kroužek atd. (Pokud je to možné, domluvte se s dítětem, aby vám svůj příchod potvrdilo např. sms zprávou)

V případě jakýchkoliv podezření ihned volejte 158 nebo 156.