Základní škola Praha – Kolovraty

24 Říjen

Olympijský víceboj

V letošním roce se naše škola přihlásila do unikátního sportovního projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ. Splněním osmi disciplín získají žáci olympijský diplom a analýzu fyzických předpokladů, která jim na základě jejich pohybového typu doporučí sporty, jež by jim mohly nejvíc jít a bavit je. Děti dostanou také kontakty na sportovní kluby ve svém okolí, aby mohly začít sportovat co nejdříve.

Disciplíny, které budou děti pro zisk olympijského diplomu plnit, pomáhají jejich všestrannému sportovnímu a pohybovému rozvoji. Žáci je budou plnit minimálně jednou v průběhu školního roku. Výsledky zaznamenává garant projektu p.u.Michaela Kotzyová  a společně s údaji žáka vloží do online systému na webových stránkách projektu.

Disciplíny :

  1. Ohebnost: Hluboký předklon
  2. Hbitost: T-běh
  3. Silová vytrvalost: Zkrácené sedy-lehy
  4. Rovnováha: Postoj čápa
  5. Rychlost: Sprint 60 m
  6. Běžecká vytrvalost: Zátopkův běh na 500 m
  7. Výbušnost: Skok z místa
  8. Síla: Hod basketbalovým míčem

Žáci a celá škola mají nárok získat:

Sportovní vysvědčení žáka

– Podmínkou je, aby žák splnil všech osm disciplín

Sportovní vysvědčení třídy

– Podmínkou je, aby nejméně 50% žáků dané třídy splnilo všech osm disciplín

Držte nám palce, abychom získali co nejvíce diplomů.

 

Garant SOV RNDr. Michaela Kotzyová