Základní škola Praha – Kolovraty

12 Říjen

Velmož Mladota pasoval naše druháčky na čtenáře

Úterý 6. října bylo slavnostním dnem pro naše druháčky.  V prostředí kolovratské knihovny a Infocentra byli žáci 2. A, B, C ctihodným velmožem Mladotou, a pod dohledem pana starosty, pasováni na čtenáře.

Pasování ovšem nebylo jednoduchou záležitostí. Malí čtenáři museli panu Mladotovi a jeho družině dokázat, že si titul čtenář zaslouží, rozumí čtenému textu a umí odpovědět na záludné otázky. Naši žáčci své čtenářské dovednosti skvěle předvedli a všichni byli pasováni.

No a aby si ten slavnostní den děti náležitě užily, přišla jim popřát paní spisovatelka Sandra Vebrová. Paní spisovatelka děti seznamila s tím, jak knížky vznikají a představila svoji knihu Ducháčkovic rodina. Tuto knížku s podpisem autorky si děti odnesly na památku.

Fotografie z pasování naleznete ZDE.