Základní škola Praha – Kolovraty

13 Květen

Beseda s Janou Balážovou

30. dubna měli žáci pátých tříd možnost setkat se a pobesedovat s jejich téměř vrstevnicí Janou Balážovou.

Jana Balážová je patnáctiletá spisovatelka, které se díky literárnímu talentu podařilo v rámci projektu  Kreativci sobě vydat svou první knihu Spolu aneb Když text pohladí fotografii. Ve své knize Jana půvabně propojila krátké básně a prózy s fotografiemi o dvě generace staršího Františka Dostála.

 

 

Na besedě Jana povyprávěla o svých literárních začátcích, přečetla několik úryvků ze své knihy, ale především děti zasvětila do podstaty tvořivého psaní. Každý měl možnost si vyzkoušet své literární nadání a ačkoliv děti zpočátku vyjádřily nechuť ke „slohu“, vznikla řada úžasných textů.

Fotodokumentaci z besedy naleznete ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *