Základní škola Praha – Kolovraty

5 Červen

Škola v přírodě Srní

Škola v přírodě 2.B a 2.C – Srní na Šumavě 13. – 17. 2013

Podle vzdělávacího programu naší školy mají žáci absolvovat dva běhy výcviku plavání. První 20ti hodinový kurz jsme absolvovali vloni, letos se nám podařilo zajistit novou formu realizace, a to právě formou školy v přírodě s výukou plavání. Výuka byla intenzivní a díky zkušenostem lektorů a hlavně vytrvalosti dětí přinesla své ovoce. Při závěrečných zkouškách se vynaložené úsilí zúročilo. Děti měly plavat stylem prsa nebo znak, maximálně 200m, což se podařilo 70% dětí a získaly tak titul PLAVEC – DELFÍN. Dalších 20% dětí dokázalo uplavat 25 – 100 metrů, a tudíž se mohou pyšnit mokrým vysvědčením KAPR, dalších 10% plavců zvládlo zcela bez pomůcek překonat vzdálenost 8 – 20 metrů a přivezlo si tak označení ŽELVIČKA.

Kromě plaveckého výcviku jsme se také stačili porozhlédnout po nádherné šumavské přírodě. Vyšli jsme si na výlet k Hauswaldské kapli, prošli se kolem Vchynicko-tetovského kanálu, prozkoumali Vlčí stezku, vyhlíželi vydry ve Vydře. Čas zbyl i na hraní si v lese, diskotéku a noční bojovku.

Mgr. Dagmar Andrlová, tř. uč. 2. B