Základní škola Praha – Kolovraty

27 Únor

Žáci 4.C a 5.B se zúčastnili Mise za záchranu planety

Enviromentální projekt Mise za záchranu planety měl za cíl vést žáky k lepšímu zapojení a porozumění problematiky ochrany životního prostředí, aktivně vzdělávat žáky v různých oblastech, podnítit jejich kreativitu a rozvíjet praktické dovednosti. Díky projektu žáci zábavnou formou rozvíjeli své vědomosti formou badatelské metody, vrstevnického učení, Crossoverovy výuky a kritického myšlení. Recyklovatelný materiál použili k výtvarnému vyjádření.
Co pro to dělali konkrétně?
Sbírali víčka z PET lahví, navštívili Vlčí Halíř nedaleko Hrusic, k několika postavám scenérie Vlčí Halíř navrhli skicu a poskládali koláž z PET víček, řešili vědomostní kvíz o rozložitelnosti materiálů, spolupracovali napříč mezi ročníky.
Fotografie z projektu si můžete prohlédnout v galerii  školy zde .