Základní škola Praha – Kolovraty

30 Duben

Změny v provozu škol od 3. 5. 2021

Vážení rodiče,

v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k vydání novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních s účinností od 3.5.2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • V základních školách v Praze se od 3. 5. 2021  umožňuje také osobní přítomnost žáků 2. stupně.
  • Od 3. 5. 2021 jsou nově povoleny ve školách sportovní činnosti konané venku.
  • Preventivní antigenní test se  provádí na 1. stupni  jedenkrát týdně, na 2. stupni dvakrát týdně (test se provádí bezprostředně po příchodu do školy a pokud žák nebude v den testování ve škole, provede se testování v den jeho příchodu). Ranní školní družina tedy bude kromě pondělka každý den od 7.00 hod.
  • Povinnost předepsané ochrany úst a nosu všech osob přítomných ve škole stále platí.

Upozornění:

Škola nemá povinnost vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

Informace MŠMT ZDE