základní škola Praha – Kolovraty

13 Březen

Olympiáda v anglickém jazyce

V pátek 8. 3. se 7 žáků naší školy zúčastnilo Olympiády v anglickém jazyce. Konala se pod záštitou Domu dětí a mládeže Prahy 10 v Uhříněvsi. Soutěž byla rozdělena na kategorii pro mladší a starší žáky (do 5. a od 6. třídy). Test, na který měli 30 minut, začal poslechem písně I´m every womam od Chaka Khana, který sloužil k doplnění 18 vynechaných slov. Náš nejlepší žák Vojta Štefek získal v tomto úkolu 17 bodů! Následovalo dalších 8 úkolů, z nichž pro naše děti nejhorší byla poznávačka měst podle obrázků.

Všechny děti zaslouží obrovskou pochvalu za statečnost, protože nervy byly veliké u všech (i u těch starších).

Pořadí:

  1. Vojta Štefek 63/70 bodů
  2. Anna Urbanová 55
  3. Liam Růžička 47

Nicola Novotná
Robert De Heij
Julie Ulíková
Pavla Dandová

Všechny děti dostaly diplomy a první tři věcnou odměnu.

Myslím, že to byla velmi povedená akce a příští rok se určitě opět zúčastníme.

M.Kotzyová