Základní škola Praha – Kolovraty

3 Únor

Výskyt vší

Vážení rodiče,

protože se opakovaně ve třídách vyskytují vši, žádáme Vás o pravidelnou kontrolu Vašich dětí. V případě výskytu pedikulózy ve škole je naprosto nezbytná spolupráce s rodiči všech dětí. Učitelé nemohou dětem hlavy kontrolovat, aby nerozšířili pedikulózu na další děti. Zbavit děti vší je povinností rodičů, nikoliv školy a jejích pedagogických pracovníků. Při výskytu vší nebo hnid je potřeba zpřísnit kontrolu svého dítěte a současně o problému neprodleně informujte třídního učitele! Vši jsou bohužel v posledních letech celopražským problémem, který může potkat kohokoliv. Jsou již proti mnoha postupům rezistentní, proto je potřeba dbát pokynů lékaře popř. hygienické stanice při jejich odstraňování.

 

 

Informace KHS k pedikulóze naleznete ZDE.

Děkujeme za spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *